![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 12275315
*
nr 1227 5315
Pigtittare
sent 1800-tal, 71x58
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2019
kl 18:20:48
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 1227 5315
Pigtittare
sent 1800-tal, 71x58
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2019 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53